شیطنت اپل در نمایش آیکون کامپیوترهای پی.سی!

 

این صفحه در اصطلاح Blue Screen of Death یا «صفحه آبی مرگ» گفته می‌شود که به دلیل مواجه شدن ویندوز با یک خطای بحرانی (به ویژه زمانی که این خطا مربوط به سخت افزارها باشد) نمایش داده می‌شود. (اطلاعات بیشتر)

بد نیست بدانید هنگامی که Bill Gates برای رونمایی از ویندوز 95 روی صحنه آمده بود، ناگهان جلو چشم جمعیت این خطا دیده شد و به نوعی آبروی مایکروسافت خدشه‌دار شد (می‌توانید ویدئوی آن را هم از طریق این لینک بیابید و ببینید). هنوز نیز حتی در ویندوز 7 این صفحه دیده می‌شود (هر چند که خیلی به ندرت).
سال‌هاست که خیلی‌ها مثل اپل این صفحه را به سر مایکروسافت و هوادارانش می‌کوبند!

البته در این مورد، بیشتر از توسری زدن، این قضیه جنبه تبلیغاتی دارد! خیلی‌ها معتقدند اپل نان تبلیغات هوشمندانه و مجذوب‌کننده خود را می‌خورد!
تصور کنید هر بار با یک آیکون، شما را یاد آن لحظه خنده دار که بیل گیتس مواجه شد می‌اندازد و وقتی شما را به خنده واداشت، شما کم کم متوجه می‌شوید که در حقیقت دارید به خودتان می‌خندید که دارید از محصولات مایکروسافت استفاده می‌کنید و همین به مرور باعث بیزاری از PC و رغبت به Mac می‌شود. همان چیزی که دارد در دنیا اتفاق می‌افتد! در بسیاری از مناطق آمریکا اپل توانسته خود را در دل مردم به خوبی جا کند!

 

توضیح بیشتر در مورد PC و Mac:

در دنیای امروز کامپیوترهای رومیزی و شخصی را تقریباً به دو دسته تقسیم می‌کنند: اول PCها که 95 درصد کامپیوترهای شخصی دنیا را تشکیل می‌دهند و دوم Macها. PCها معمولاً با ویندوز بالا می‌آیند و قطعات سخت افزاری آن‌ها را کاربر از شرکت‌های مختلف می‌خرد و اسمبل می‌کند، اما مک را شرکت اپل به طور کامل و به صورت پکیج (نرم افزار + سخت افزار) ارائه می‌کند.

در سمت راست یک PC را می‌بینید و در سمت چپ یک Mac را:

http://img.aftab.cc/news/90/mac_pc.jpg

هیچ کس شک ندارد که در زیبایی، مک حرف اول را می‌زند. اما معیارهای دیگری هم هستند که بد نیست این عکس را برای مقایسه PC و Mac ببینید.

به هر حال، هر گاه گفته شد PC یعنی همان کامپیوتری که اکثر مردم دنیا و به ویژه ما ایرانی‌ها داریم، اما Mac کامپیوتری است که شرکت Apple تولید می‌کند.

موفق باشید؛

 

نویسنده : حمید رضا نیرومند

منبع : سایت آفتابگردون

/ 0 نظر / 30 بازدید