۱۰ هزار لیتر بنزین ایرانسل، مسابقه یا تخم مرغ شانسی ؟!

نکته ی دیگری که وجود دارد این است که در این مسابقه سوالات به صورت چهارگزینه ای مطرح می شوند و تا زمانی که به سوال فعلی جواب صحیح ندهید امکان ادامه مسابقه و طرح سوال بعدی وجود ندارد و می توان گفت در بدترین حالت، پاسخ صحیح به یک سوال ، ۴*۷۵ = ۳۰۰ تومان برایتان آب می خورد.

حالا اگر فرض کنیم از بین چندین میلیون کاربر ایرانسل، تنها ۵۰ هزار نفر در این مسابقه شرکت کرده باشند، می توان نتیجه گرفت :

به طور میانگین، هزینه ی هر پاسخ صحیح : ۱۵۰ تومان

تعداد سوالات : ۲۰

تعداد شرکت کنندگان : ۵۰ هزار نفر

پس با به پایان رسیدن مسابقه توسط تنها یک کاربر، ۳۰۰۰ تومان و با در نظر گرفتن ۵۰ هزار شرکت کننده، مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان به حساب شرکت ایرانسل واریز خواهد شد. نهایتاً شما با از دست دادن ۳ هزار تومان بازنده ۱۰۰% این کلاهبرداری هستید و اگر تمام عمرتان را هم به امید شانس ۱ در ۵۰ هزار در این مسابقات شرکت کنید برنده نخواهید شد. حالا بروید از بقالی محلتان یک شارژ ۲ هزار تومانی خریداری کنید تا ام تی ان ایرانسلیها خوشحال شوند.

تکمیل: من نیز اخیراً در آخرین مسابقه ایرانسل که اتفاقاً جایزه آن نیز کماکان همان ۱۰۰۰۰ لیتر بنزین کذایی است تحت عنوان المپیک ۹۰ شرکت کردم. با وجود داشتن جواب صحیح تمام سوالات (مراجعه شود به سایت راسخون) و کسب امتیازات ویژه، در کمال تعجب ایرانسل رتبه ۲۶۱۲۹ را برای من به نمایش گذاشت. که به معنی برنده نشدن و بدست نیاوردن حد نصاب لازم بود! پس از آن نیز که معلوم بود، آیا می خواهید شانس خود را مجدداً امتحان کنید و مسابقه را ادامه دهید …؟

سوالی که پیش می آید آن است که اگر شرکت کنندگان در مسابقات ایرانسل حتی با دادن جواب صحیح به سوالات نه تنها برنده نمی شوند بلکه شانسی برای قرعه کشی نیز ندارند، پس طبق چه ملاکی برندگان آن ۱۰۰۰۰ لیتر بنزین، مزدا ۳ جدید و سفرهای اروپایی انتخاب می شوند ؟!

/ 0 نظر / 15 بازدید